O adopcjach wirtualnych

Czym jest wirtualna adopcja?

Zwierzęta przebywające w ośrodku w Jelonkach często są zwierzętami dzikimi lub są to zwierzęta wymagające specjalistycznej wiedzy w zakresie ich rehabilitacji. Stąd też rzadko zdarza się, aby takie zwierzę można było adoptować. Można je jednak przygarnąć wirtualnie.
Adopcja wirtualna bowiem to nic innego, jak adopcja na odległość.

Na czym to polega? Jak zostać wirtualnym opiekunem?

Wybierasz zwierzę, którego chcesz zostać wirtualnym opiekunem. Następnie wystarczy wypełnić bardzo prosty formularz oraz wpłacać na nasze konto odpowiednią kwotę. Deklarujesz comiesięczną, regularną wpłatę na rzecz wybranego przez siebie zwierzęcia.

Link do formularza: kliknij>>>

Forma wpłaty to przelew bezpośrednio na konto:
FUNDACJA ZWIERZĘTOM W POTRZEBIE
Numer konta: 31 1140 2004 0000 3002 7588 0512
W tytule płatności prosimy o wpisanie: „Wirtualna adopcja Ośrodek Jelonki + imię zwierzęcia”

Jakie są koszty wirtualnej adopcji?

W chwili obecnej przykładowe wysokości wirtualnych adopcji to 50 zł. Ponieważ gatunków zwierząt w Jelonkach jest wiele, nie ograniczamy wysokości i prosimy o dowolne wpłaty.

Co w przypadku rezygnacji?

Wpłacając na nasze konto odpowiednią kwotę zostajesz wirtualnym opiekunem wybranego zwierzaka. Jeżeli chcesz zrezygnować, bardzo prosimy o napisanie maila z informacją, że rezygnujesz z wirtualnej adopcji. Wysyłając do nas email o rezygnacji, tym samym dajesz nam znać, byśmy mogli przekazać informację o możliwości adopcji Twojego podopiecznego przez kolejne osoby.

Zrezygnować z wirtualnej adopcji możesz w każdej chwili, nie podając przyczyn. Ośrodek nie zwraca wpłaconych wcześniej pieniędzy.

Na co są przeznaczane pieniądze z wpłat?

Adopcja wirtualna oznacza darowiznę na rzecz Fundacji Zwierzętom w Potrzebie. Pieniądze z wpłat będą przeznaczone na ogólne potrzeby danego zwierzaka.
Ważnie, abyście mieli świadomość, że adopcja wirtualna stanowi pomoc także dla pozostałych zwierząt. W zależności od bieżących potrzeb, jeśli Wasze zwierzę jest zdrowe, a jego potrzeby są zaspokajane, pieniądze mogą być wydane na skomplikowane i drogie leczenie innego zwierzaka, na specjalistyczną karmę, rekonwalescencję oraz na ogólne potrzeby w ośrodku związane z utrzymaniem zwierząt, takie jak nowe boksy, budy, woliery, leki, miski itp.

Czy zwierzak adoptowany wirtualnie może zostać zaadoptowany?

Tak. Jeśli to np. zwierzę gospodarskie, może zostać oddane do prawdziwej adopcji. Dzikie zwierzę, które poradzi sobie w naturze, również staramy się wypuszczać na wolność. W takim przypadku adopcja wirtualna traci ważność. Zobowiązujemy się do jak najszybszego poinformowania o tym fakcie wirtualnego opiekuna. Możemy zaproponować innego zwierzaka do adopcji wirtualnej.

Kto może zostać wirtualnym opiekunem?

Wirtualnym opiekunem może zostać osoba prywatna, organizacja, określona grupa ludzi (np. szkoła, klasa itp.) czy też firma.

Comments are closed.