Kontakt

Nasz ośrodek znajduje się na uboczu miejscowości Jelonki w powiecie pasłęckim. Jeśli znalazłeś ranne zwierzę, chcesz mu pomóc, lecz nie wiesz jak, skontaktuj się najlepiej telefonicznie z Anią Kamińską: +48 503 787 538, email: baza@osrodekjelonki.pl

Jesteś daleko? Skontaktuj się z ośrodkami najbliżej Ciebie. Ich lista dostępna jest tutaj: Ośrodki rehabilitacji zwierząt w Polsce – lista GDOŚ

Ważne:

  1. Ośrodek nie jest typowym schroniskiem, ani tym bardziej zoo. Zależy nam, by zwierzęta poznawały jak najmniej obcych zapachów. W ten sposób zwiększa się ich szansa na powrót do natury. Dlatego mamy zasadę, że „odwiedziny, by je pogłaskać” nie mają tutaj miejsca.
  2. Tym całym miejscem opiekuje się jedna osoba – Ania Kamińska. Zwierzętami ośrodkowymi zajmuje się w zasadzie w swoim czasie „wolnym”, tzn. karmi przed i po swojej pracy w schronisku w Elblągu. A większe prace robi w dni wolne, czyli w niedziele i poniedziałki. Dlatego ważne, aby w przypadku ewentualnego przyjazdu ze zwierzęciem lub darami dla ośrodka, zadzwonić i się umówić.
  3. Pracy jest zawsze mnóstwo, trudno też Ani wygospodarować choć chwilkę na odpoczynek. Więc koniecznie zawsze prosimy o wcześniejszy telefon. 
  4. Jeśli Ania nie odbiera telefonu, prosimy o cierpliwość i kolejne próby lub wysłanie sms. Może się tak zdarzyć, że po prostu pracuje i ma odłożony telefon. 
  5. Nocą z kolei prosimy o rozważne działanie. Zdarzyły się telefony o 4 rano z pytaniem o biegunkę pieska, ponieważ weterynarze o tej porze nie odbierali. Jeśli sprawa nie jest nagła i pilna i może poczekać do rana, niech poczeka :).

Adres ośrodka:

Anna Kamińska
Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach

Nowe Monasterzysko 37

Młynary