O Ośrodku w Jelonkach

P1070765 - Kopia

Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach od 2013 roku niesie pomoc zwierzętom dzikim, chorym i po wypadkach. Pozostawione w swoim naturalnym środowisku nie mają szans na powrót do zdrowia i na przeżycie. Potrzebują fachowej pomocy oraz opieki w bezpiecznym miejscu. Jesteśmy dla nich ostatnią deską ratunku.

Do schronisk często telefonują osoby, które znalazły lub widziały ranne dzikie zwierzę. Chcą mu pomóc. Aby pomoc ta była skuteczna, nie może skończyć się na jednorazowym podaniu leków. Często zwierzę ma szanse na całkowity powrót do zdrowia. Musi jednak spędzić kilka dni, a czasem tygodni lub miesięcy, w bezpiecznym miejscu.

Właśnie z takimi sytuacjami ma codziennie do czynienia Anna Kamińska – prowadząca nasz ośrodek. Ania ma bogate doświadczenie w opiece nad dzikimi zwierzętami – ptakami i ssakami. Zdobyła je pracując jako wolontariusz w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Jerzwałdzie. Sama też od lat opiekowała się rannymi zwierzętami. Wielu jej podopiecznych po wyleczeniu wróciło do swojego naturalnego środowiska.

Nasza działalność jest bardzo potrzebna. Ludzie, którzy znajdują chore zwierzę i chcą pomóc, często nie maja się do kogo zwrócić. Opiekujemy się sarnami po wypadkach drogowych, ptakami z uszkodzonymi skrzydłami, lisami uratowanymi przed śmiercią z hodowli. Przyjmujemy młode kuny i zające, których matki zabiły maszyny rolnicze. Schronienie znalazło u nas kilka zwierząt gospodarskich, którym nie mieliśmy serca nie pomóc. Pod dachem Ani przebywają również czasem psy i koty, które wymagają dodatkowej, troskliwej opieki poza schroniskiem.

Ośrodek powstał w 2013 roku. Przybywa w nim pacjentów, a Ania i przyjaciele ośrodka dostosowują go do rosnących potrzeb.

Wiadomości z Jelonek dzień po dniu 

Wszystkich trzymających kciuki za Anię i jej podopiecznych z Ośrodka w Jelonkach zapraszamy do obserwacji profili w mediach społecznościowych.
Regularnie, prawie codziennie, w serwisie Facebook publikowane są wpisy dotyczące naszych zwierzaków: Kliknij, by zobaczyć Facebook Ośrodka Jelonki 
Krótkie wideo z Ośrodka odnajdziecie na naszym Kanale YouTube Ośrodek Jelonki