Najczęściej zadawane pytania

wybraliśmy kilka najczęściej powtarzających się pytań - zadaj swoje poniżej!

Nie, zawsze to podkreślamy – Ośrodek istnieje tylko dzięki hojności osób prywatnych i wspierających nas firm. 

Całkowicie rozumiemy że chcecie nas odwiedzić, zobaczyć jak mają się Wasi ulubieńcy, natomiast jak sama nazwa wskazuje – jesteśmy Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, wielu z naszych podopiecznych ma bardzo traumatyczne przeżycia związane z ludźmi. Nasza Ania potrafi miesiącami pracować nad tym żeby spokojnie  podejść nakarmić czy zmienić opatrunek. Przykro nam kiedy musimy Wam odmawiać ale zawsze na pierwszym miejscu są dla nas podopieczni, prosimy o wyrozumiałość.

Przede wszystkim przystańmy, pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie – nie znamy stanu a zwierze jest najprawdopodobniej w szoku. Dzwonimy na numer alarmowy – 112.  Jeśli jesteśmy na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu rozejrzyjcie się za słupkiem by jak najlepiej określić gdzie się znajdujemy. Policja powinna się kontaktować z najbliżej położonym Ośrodkiem zajmującym się dzikimi zwierzętami. Jeśli czujecie potrzebę zgłoszenia tego prosto do Ośrodka Lista ośrodków.

 
14-400 Pasłęk
ul.Plac Grunwaldzki 8
 

Przede wszystkim, NIE DOTYKAMY! maleństwo najpewniej czeka na mame, zwierzęta w pierwszych tygodniach nie maja zapachu, to chroni je przed drapieżnikami. Mama najprawdopodniej oddaliła się w poszukiwaniu jedzenia. Jeśli dzień lub dwa później dziecko dalej jest samo w tym samym miejscu radzimy skontaktować się z najbliżej położonym ośrodkiem bądź z numerem 112.

No pewnie! Podziel się z innymi informacją o tym co robimy, może zalegają Ci stare koce, ręczniki, prześcieradła?materiały budowlane?karma?Wiemy rownież że są ludzie którzy wolą sami kupić to czego potrzebujemy a używamy karmy i pomoce weterynaryjne, napisz do nas – chętnie podzielimy się tym czego akurat nam brakuje 🙂

Na tą chwilę nie prowadzimy wolontariatu, jak tylko coś się zmieni podamy informacje na stronie i przez portale społecznościowe!

Super! dzięki za wsparcie 🙂 Prosimy o kontakt z administratorem bazarku P. Izą