Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki od 2013 roku niesie pomoc zwierzętom dzikim, chorym i po wypadkach. Pozostawione w swoim naturalnym środowisku nie mają szans na powrót do zdrowia i na przeżycie. Potrzebują fachowej pomocy oraz opieki w bezpiecznym miejscu. Jesteśmy dla nich ostatnią deską ratunku.

Ratujemy

Porzucone, skrzywdzone, po wypadkach, polowaniach, ze złych warunków

Diagnozujemy

Badamy wszystkie zwierzęta trafiające do nas by najlepiej dobrać metody leczenia

Opiekujemy się

Większość naszych pacjentów wymaga wielomiesięcznego leczenia i profesjonalnej opieki

Przywracamy

Większość finalnie wróci do swojego naturalnego środowiska, ich domu

0
Obserwuje nas

Facebook i Instagram

0
zwierząt rocznie

Uratowanych i wypuszczonych

Co roku średnio udaje nam się wyleczyć, odkarmić i wypuścić do natury około 500 dzikich zwierząt.

0
zwierząt rocznie

Mieszkających w naszym ośrodku

Część ratowanych zwierząt z różnych powodów nie może wrócić do środowiska naturalnego. Zostają one pod naszą opieką i mieszkają w ośrodku na stałe.

IMG_4524

Anna Kamińska

Prowadząca nasz ośrodek. Ania ma bogate doświadczenie w opiece nad dzikimi zwierzętami – ptakami i ssakami. Zdobyła je pracując jako wolontariusz w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Jerzwałdzie i w Schronisku w Elblągu. Sama też od lat opiekowała się rannymi zwierzętami. Wielu jej podopiecznych po wyleczeniu wróciło do swojego naturalnego środowiska.

Misja - czujemy że jesteśmy potrzebni

Ludzie, którzy znajdują chore zwierzę i chcą pomóc, często nie maja się do kogo zwrócić. Opiekujemy się sarnami po wypadkach drogowych, ptakami z uszkodzonymi skrzydłami, lisami uratowanymi przed śmiercią z hodowli. Przyjmujemy młode kuny i zające, których matki zabiły maszyny rolnicze. Schronienie znalazło u nas kilka zwierząt gospodarskich, którym nie mieliśmy serca nie pomóc. Pod dachem Ani przebywają również psy i koty bo Jelonki to nie tylko dzikie zwierzęta – staramy się pomóc wszystkim bez wyjątków.
IMG_6447

Film o naszym Ośrodku dzięki uprzejmości Otwartych Klatek